Näyttelytulokset Jalasjärvi 05.08.2023

8.8.2023

Urosten Best In Show
BIS1 FIN MVA Grasshopper Silver Dawn, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS2 Zero, belgianjänis 95p., om. Tyyni Kotajärvi
BIS3 Moonlight Velvet, kääpiöjänis 95p., om. Janina Kujala
BIS4 FIN MVA Royal’s Apocalypso, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
BIS5 LU-23 Kukamuumuka Minuscule, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS6 FIN MVA GG-20 VV-20 Royal’s Einstein, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
BIS7 FIN MVA Royal’s Rammstein, kääpiöluppa 94,5p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Naaraiden Best In Show
BIS1 Catassica’s Aderyn, belgianjänis 95,5p., om. Tyyni Kotajärvi
BIS2 Castaway Adalaide, belgianjänis 95,5p., om. Janina Kujala
BIS3 Grasshopper Silver Shadow, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS4 Grasshopper Silver Cloud, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS5 Sunny’s Handle My Heart With Love, englanninscheck 95p., om. Janina Jokinen
BIS6 Kukamuumuka Perfecto, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS7 Bravo Jackpot***, tan 95p., om. Outi Virtanen

Tuomarit: Tor Gillerholtmoen & Kjell Helge Jåtun, Norja

Paras juniorinäytteilleasettaja: Tyyni Kotajärvi, belgianjänis 95,5p.
Paras nuori: Varven Omppu, kääpiöluppa 95p., om. Mari Erkkilä
Paras veteraani: FIN MVA GG-20 VV-20 Royal’s Einstein, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras M-ryhmä: suurihopea 95,5p., om. Eeva Fransman
Paras G-luokka: 379p., om. Janina Kujala
Paras F-luokka: luonnonharmaa kääpiöluppa 378p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Rotunsa parhaat ja palkitut

Saksanjättischeck
ROP KUMA Sunflower’s Natchez 94,5p., om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa
ROP KUMA Vainiomäen Daffy 94,5p., om. Johanna Vehkalahti

Suurihopea
ROP SERTI LU-23 Kukamuumuka Minuscule 95p., om. Terhi Järvinen
SERTI Kukamuumuka Perfecto, Kukamuumuka Il Falcone

Wiener
ROP KUMA Aatoksen Manu 94,5p., om. Jenna Glumerus
KUMA Aatoksen Kaja

Rex
ROP Victor 93,5p., om. Juho Vuorenmaa

Bourgogne
ROP SERTI Vedbackens Olga 95p., om. Jenna Glumerus
KUMA Vedbackens Calle

Belgianjänis
ROP SERTI Castaway Adalaide 95,5p., om. Janina Kujala
SERTI Castaway Ariane, Zero, Catassica’s Aderyn
KUMA Akaroa, Castaway Adrienne, Mirco’s Rhapsody, Mirco’s Red Devil, Castaway Hannibal,
FIN MVA GG-22 LU-23 Comet, End Of The Nightmare

Alaska
ROP KUMA FIN MVA LU-23 Robin 94,5p., om. Mari Winqvist
KUMA Affes Oh Lord

Rhön
ROP KUMA Tata 94p., om. Eeva Fransman
KUMA Slunce

Englanninscheck
ROP SERTI Sunny’s Handle My Heart With Love 95p., om. Janina Jokinen

Pienihopea
ROP SERTI Grasshopper Silver Shadow* 95p., om. Kati Lehti
SERTI FIN MVA Grasshopper Silver Dawn, Grasshopper Silver Cloud
KUMA Grasshopper Blacklion, Grasshopper Golden Crown

Tan
ROP SERTI Bravo Jackpot*** 95p., om. Outi Virtanen

Kasmirluppa
ROP Mystical Sweet Child O’Mine 93p., om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa
ROP SERTI FIN MVA Royal’s Apocalypso 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
SERTI FIN MVA GG-20 VV-20 Royal’s Einstein, Varven Omppu
KUMA Haze, Mystical Jolteon*, Royal’s Jello Colada*, Midnight Leap’s Illuusion Inari, Royal’s Viking*,
FIN MVA Royal’s Rammstein, LU-23 Royal’s Ramazotti*, Royal’s French Vanilla**, LUU-22 Royal’s Jagerita**

Leijonanharjas
ROP KUMA Castaway Fiona 94p., om. Janina Kujala

Kääpiöscheck
ROP Omenatarhan Roosa 93,5p., om. Mari-Tuuli Saunala

Hermeliini
ROP KUMA Nussknacker** 94,5p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
KUMA Grasshopper Tempus Fugit, Ghostbunny’s After Eight*,
Vainiomäen Janni, Vainiomäen Harald, Hadrian

Kääpiöjänis
ROP SERTI Moonlight Velvet 95p., om. Janina Kujala