Näyttelytulokset Jalasjärvi 18.06.2022

4.7.2022

Jalasjärvi 18.06.2022

Tuomari: Tor Gillerholtmoen, Norja

Uroksien Best In Show
BIS1 Yeppoon, belgianjänis 95p., om. Heidi Rantanen
BIS2 Onnimannin Eetu, kääpiöluppa 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS3 Silver Dollar, hermeliini 95p., om. Janina Kujala
BIS4 FIN MVA Royal’s Apocalypso, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
BIS5 Kukamuumuka Paleface, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS6 Goldtail’s Uno, kääpiöluppa 95p., om. Jessica Gullblom
BIS7 Royal’s Nonstop Repeat, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Naaraiden Best In Show
BIS1 Kukamuumuka Fornax, alaska 95p., om. Terhi Järvinen
BIS2 Passiongree’s Avalon Highway, kääpiöjänis 95p., om. Annette Korhonen
BIS3 Kukamuumuka Vamos, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS4 Ghostbunny’s Nightingale, hermeliini 95p., om. Patrick Parviainen
BIS5 Isvinds Edelweiss, leijonanharjas 94,5p., om. Janina Kujala
BIS6 Royal’s Witches Brew, hermeliini 94,5p., om. Mari Winqvist
BIS7 Grasshopper Glacier, suurihopea 94,5p., om. Kati Lehti

Paras nuori: Castaway Of Course, belgianjänis 94,5p., om. Riikka Pääkkönen
Paras veteraani: FIN MVA Royal’s Caporusso, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
Paras M-ryhmä: belgianjänis 94,5p., om. Janina Kujala
Paras F-luokka: 373p. Arnevi Kittamaa
Paras juniorinäytteilleasettaja: belgianjänis 94,5p., om. Janina Jokinen

Rotunsa parhaat ja palkitut

Suurihopea
ROP SERTI Kukamuumuka Vamos 95p., om. Terhi Järvinen
SERTI Kukamuumuka Paleface
KUMA Grasshopper Glacier, Grasshopper Highlands

Rex
ROP KUMA 141/D90 94,5p., om. Yvonne Westergård
KUMA Goldtail’s Joker, Vihervaaran Önelli

Belgianjänis
ROP SERTI Yeppoon 95p., om. Heidi Rantanen
KUMA Kayoa, Akaroa, Mirco’s Rhapsody,
Castaway Quick Death, Castaway Of Course

Alaska
ROP SERTI Kukamuumuka Fornax 95p., om. Terhi Järvinen
KUMA Tähti, Kukamuumuka Oh My

Perle-Egern
ROP KUMA Onnimannin Åssi 94,5p., om. Arnevi Kittamaa

Soopeli
ROP KUMA Sunny’s Everybody’s Someone 94p., om. Janina Jokinen

Pienirex
ROP KUMA Goldtail’s Hubba-Bubba 94,5p., om. Jessica Gullblom
KUMA Hirmu

Kasmirluppa
ROP Norrhavets Lilla My 93p., om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa
ROP SERTI Royal’s Scandinavian Hunk* 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
SERTI Goldtail’s Uno, Onnimannin Eetu, FIN MVA Royal’s Caporusso, FIN MVA Royal’s Apocalypso,
Royal’s Nonstop Repeat
KUMA Onnimannin Xalmiakki, Onnimannin Toivo, FIN MVA GG-20 VV-20 Royal’s Einstein,
Royal’s Jagermonster, FIN MVA Royal’s Yuppidoo, FIN MVA GG-21 Royal’s Zephyros, Lintutarhan Bebé

Leijonaluppa
ROP Peloton Perjantai 90,5p., om. Janina Jokinen

Leijonanharjas
ROP KUMA Isvinds Edelweiss 94,5p., om. Janina Kujala
KUMA Castaway Rohmina

Kääpiöscheck
ROP KUMA Niitti 94p., om. Mari-Tuuli Saunala

Hermeliini
ROP SERTI Silver Dollar 95p., om. Janina Kujala
SERTI Ghostbunny’s Nightingale
KUMA Royal’s Witches Brew, Taotaon Kardemumma, FIN MVA Harakirin Kap Blanco,
Royal’s Peppermint Swirl, Pikkumurun Igor, Ove, Stitch, Moens Baccus

Kääpiöjänis
ROP SERTI Passiongree’s Avalon Hideaway 95p., om. Annette Korhonen
KUMA Castaway DiNozo, Castaway Madelein