Näyttelytulokset Kangasniemi 28.11.2021

28.11.2021

Tuomarit: Ville Parviainen ja Susanna Tuominen

BIS1 Ewokin Ulpukka, wiener 95,5p.,  om. Tiina Vittaniemi
BIS2 Royal's Eclipse, hermeliini 95,5p. , om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa
BIS3 Åssi, tan 95,5p., om. Outi Virtanen
BIS4 Willow's Fata Morgana, kääpiöluppa 95,5p., om. Dita Hiillos
BIS5 Vihervaaran Arvo, rex 95,5p., om. Anne Lähdesmäki
BIS6 Hiekkarinteen Dominic, kääpiöluppa 95,5p., om. Anu Könönen
BIS7 Simba, pienirex 95,5p., om. Tiina Tarvainen

Paras nuori: Grasshopper Morning Mist, hermeliini 95,5p., om. Tiina Vittaniemi
Paran veteraani: Harakirin Chester, hermeliini 95p., om. Tiina Vittaniemi
Paras G-ryhmä: Dita Hiillos 380,5p
Paras juniorinäytteilleasettaja: Juho Virtanen

Rotunsa parhaat ja palkitut

Ranskanluppa
ROP Balladi's Chilipippuri 91,5p., om. Marjo-Riitta Mäki-Pantti

Suurihopea
ROP SERTI Aasamaan Lear 95p. , om. Eeva Fransman
KUMA Aasamaan Obelix, Aasamaan Pikachu, Aasamaan Nidorina

Wiener
ROP SERTI Ewokin Ulpukka 95,5p., om. Tiina Vittaniemi
SERTI Grashopper Neva
KUMA Ewokin Lennu, Ewokin Teuvo

Rex
ROP SERTI Vihervaaran Arvo 95,5p., om. Anne Lähdesmäki
SERTI Vihervaaran Quintos
KUMA GG-20 Rooroon Kefeus, Rooroon Andromeda

Perle-Egern
ROP SERTI Vihervaaran Bubu 95p.,  om. Anne Lähdesmäki
KUMA Vihervaaran Ella, Vihervaaran Yannica, Vihervaaran Yannina, Vihervaaran Xander, Vihervaaran Alex

Schwarzgrannen
ROP SERTI Vihervaaran Waltteri 95p., om. Anne Lähdesmäki

Tan
ROP SERTI Åssi 95,5p., om. Outi Virtanen
SERTI FIN MVA Conny's Carillo

Örestad
ROP SERTI Bravo Vicar 95p., om. Outi Virtanen

Pienirex
ROP SERTI Simba 95,5p., om. Tiina Tarvainen
SERTI Rooroon Aldebaran, Rooroon Ilmari, FIN MVA Rooroon Ringa Rangi
KUMA Rooroon Sade, Rooroon Round One

Kääpiöluppa
ROP SERTI Royal's Zeagram 95,5p., om. Jenni ja JP Saarimaa
SERTI Hiekkarinteen Dominic, FIN MVA Hiekkarinteen OsQ, Hiekkarinteen Dominique, Hiekkarinteen Diandra, 
N'Joys Yelena, Royal's Walt Disney, Royal's Liquid Lies, Royal's Rammstein, Willow's Radium, Willow's Octaine,
Willow's Delta
KUMA Vihervaaran Dio, Vihervaaran Zone, Helmut, Hiawatha's Cobalt, Hiawatha's Dysprosium,
Hiekkarinteen Brimavera, Vekaran Tupu, Hiekkarinteen Francine, Hiekkarinteen Francois, Hiekkarinteen Eleonore, Hiekkarinteen Frances, Hiekkarinteen Danielle, Hiekkarinteen Fanfare, Hiekkarinteen Dominika, Hiekkarinteen Elegia, Balladi's Merimies, Rooroon Öinen Sankari, Rooroon Rokokoo, N'Joys Freyja, N'Joys Melody, Taianomaisen Helluntaiheila, Royal's Yuppidoo, Royal's Za Za Rac, Royal's Kaboom, Töminän Laskiaispulla, Willow's Vesta, Willow's Bindi

Kääpiöscheck
ROP Omenatarhan Matami 92,5p., om. Mari-Tuuli Saunala

Hermeliini
ROP SERTI Grasshopper Morning Mist 95,5p., om. Tiina Vittaniemi
SERTI Royal's Eclipse, Kantolan Aada, Kantolan Miss Moneypenny, Harakirin Chester, Chill Out,
Balladi's Winter Wonder, Royal's Xhogun
KUMA Kantolan Thomas Shelby, Kantolan High Hopes, Kantolan Big Surprise, Kantolan Black Widow,
Kantolan Lady Gaga, Kantolan Madonna, Riwilings Leave Me Alone, Vihervaaran Kalle, Vihervaaran Didi,
Rooroon Jakawana, Ghostbunny's JumJum Cake, Eloisan Voitto Papanankoitto, Nesvik's Robin Hood,
Royal's Peppermint Swirl, Royal's Nochoi Huligan