Näyttelytulokset Pöytyä 01.10.2022

3.10.2022

Pöytyä 01.10.2022

Tuomari: Marika Koivunen-Anttila

BIS1 Sunny's Anyone Who Had A Heart, englanninscheck 95p., om. Sanni Sirén
BIS2 Henrik Ibsen, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS3 Kukamuumuka Fornax, alaska 95p., om. Terhi Järvinen
BIS4 Olli, pienirex 95p., om. Marissa Salonen
BIS5 Kukamuumuka Q, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS6 Onnimannin Werraton, kääpiöluppa 94,5p., om. Arnevi Kittamaa
BIS7 Kukamuumuka Paleface, suurihopea 94,5p., om. Terhi Järvinen

Paras nuori: Sunny's Anyone Who Had A Heart, englanninscheck 95p., om. Sanni Sirén
Paras veteraani: Sunny’s Dream Lover, soopeli 92,5p., om. Sanni Sirén
Paras M-luokka: alaska 94,5p., om. Terhi Järvinen
Paras D-luokka: kääpiöluppa 94p., om. Arnevi Kittamaa

Rotunsa parhaat ja palkitut

Saksanjättischeck
ROP KUMA Sunflower's Ingrid 94p., om. Janita Jasmavaara
KUMA Sunflower’s Jigsaw

Ranskanluppa
ROP Olivia 92,5p., om. Taina Korpela

Suurihopea
ROP SERTI Kukamuumuka Q 95p., om. Terhi Järvinen
KUMA Aasamaan Räyhänhenki, Aasamaan Riitti, Kukamuumuka Honey Bunny,
Kukamuumuka Helinä, Kukamuumuka Paleface, Grasshopper Highlands,
Kukamuumuka Major Force

Belgianjänis
ROP KUMA Yeppoon 94p., om. Heidi Rantanen

Alaska
ROP SERTI Kukamuumuka Fornax 95p., om. Terhi Järvinen

Englanninscheck
ROP SERTI Sunny's Anyone Who Had A Heart 95p., om. Sanni Sirén

Pienihopea
ROP SERTI Henrik Ibsen 95p., om. Kati Lehti

Soopeli
ROP Sunny's Junior Cowboy 93p., om. Sanni Sirén

Pienirex
ROP SERTI Olli 95p., om. Marissa Salonen

Kasmirluppa
ROP Korpskogen's Selene 91p., om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa
ROP KUMA Onnimannin Werraton 94,5p., om. Arnevi Kittamaa

Kääpiöscheck
ROP KUMA Kukamuumuka Virgule 94p., om. Terhi Järvinen

Hermeliini
ROP Onnimannin Chimon 93p., om. Arnevi Kittamaa


PET-tulokset


Tuomari: Vilja Varis

PPK1 Onnimannin Toivo, kääpiöluppa 95p., om. Arnevi Kittamaa
PPK2 Norbergs Viggo*, kääpiöluppa 95p., om. Kirsi Hellsten
PPK3 Grasshopper Supersalmiakki, hermeliini 95p., om. Kati Lehti
PPK4 Onnimannin Yrtti, kääpiöluppa 94,5p., om. Arnevi Kittamaa
PPK5 Ponteroosan Naurunappula, hermeliini 94p., om. Annika Uusitalo
PPK6 Hiekkarinteen Rebecca, kääpiöluppa 94p., om. Kirsi Hellsten

Tuomarin suosikki: Toiveen Chirpa, om. Iina Lahti
Sihteerin suosikki: Sami Salmiakki, om. Emmi Tähkäpää

Paras yleiskunto: Oskari, om. Samuli Tähkäpää
Paras yleiskunto: Täplä, om. Sara Hellström
Paras käsiteltävyys: Midnight Leap’s Aurinko Kenno, om. Eva-Stina Uusitalo

LUOKKAVOITTAJAT

Baby urokset
LKV1 Sunflower’s Little Joe 92p., om. Janita Jasmavaara

Nuoret urokset
LKV1 Grasshopper Supersalmiakki 95p., om. Kati Lehti

Avoimet urokset
LKV1 Onnimannin Toivo 95p., om. Arnevi Kittamaa

Seniori urokset
LKV1 Sunny’s Dream Lover 93p., om. Sanni Sirén

Veteraani urokset
LKV1 Norbergs Viggo* 95p., om. Kirsi Hellsten

Nuoret naaraat
LKV1 Onnimannin Yrtti 94,5p., om. Arnevi Kittamaa
LKV2 Waitin on a Miracle 93,5p., om. Iina Lahti

Avoimet naaraat
LKV1 Ponteroosan Naurunappula 94p., om. Annika Uusitalo

Seniori naaraat
LKV1 Hiekkarinteen Rebecca 94p., om. Kirsi Hellsten