Näyttelytulokset Pöytyä 14.01.2023

21.1.2023

Tuomari: Mikko Korhonen

BIS1 Chansonnett, hermeliini 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS2 Kukamuumuka Helinä, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS3 Affe’s Bella Ciao*, alaska 95p., om. Terhi Järvinen
BIS4 4210/2046, hermeliini 95p., om. Rosanna Salminen
BIS5 Kukamuumuka Vamos**, suurihopea 95p., om. Terhi Järvinen
BIS6 Sunflower’s Impossible Dream, saksanjättischeck 95p., om. Janita Jasmavaara
BIS7 Ebbe, soopeli 94,5p., om. Sanni Sirén

Paras nuori: Adam, hermeliini 94,5p., om. Johanna Vehkalahti
Paras veteraani: Chansonnett, hermeliini 95p., om. Arnevi Kittamaa

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Saksanjättischeck
ROP SERTI Sunflower’s Impossible Dream 95p., om. Janita Jasmavaara
KUMA Sunflower’s Danger Zone, Sunflower’s Zelda, Sunflower’s Honey, Sunflower’s Jigsaw

Ranskanluppa
ROP Electra 93p., om. Johanna Vehkalahti

Suurihopea
ROP SERTI Kukamuumuka Helinä 95p., om. Terhi Järvinen
SERTI Kukamuumuka Vamos**
KUMA Aasamaan Scar, Kukamuumuka Scar, Kukamuumuka Black Hawk, Aasamaan Räyhänhenki,
Aasamaan Tirlittan, Aasamaan Totoro, Aasamaan Aino, Grasshopper X-Ray, Kukamuumuka Silver,
Kukamuumuka Jafar, Kukamuumuka Perfecto, Kukamuumuka Q

Rex
ROP Xena 93,5p., om. Johanna Vehkalahti

Alaska
ROP SERTI Affe’s Bella Ciao** 95p., om. Terhi Järvinen
KUMA FIN MVA GG-22 Kukamuumuka Fornax, Kukamuumuka Yokon

Perle-Egern
ROP Onnimannin Åssi 93,5p., om. Arnevi Kittamaa

Englanninscheck
ROP KUMA Sunny's Anyone Who Had A Heart 94p., om. Sanni Sirén

Soopeli
ROP KUMA Ebbe 94,5p., om. Sanni Sirén

Kääpiöluppa
ROP KUMA Onnimannin Wili 94,5p., om. Arnevi Kittamaa

Hermeliini
ROP SERTI Chansonnett 95p., om. Arnevi Kittamaa
SERTI 4210/2046
KUMA Taotaon Cardemumma, Onnimannin Chimon, Onnimannin Curry*,
Fanta, Vitsippans Nova, Adam, Rooroon Chili con Carne

- - - - - - - - - - - - - - - -

PET-tulokset

Tuomari: Marissa Salonen

PPK1 Onnimannin Wili, kääpiöluppa 96p., om. Arnevi Kittamaa
PPK2 Onnimannin Brita, kääpiöluppa 95,5p., om. Arnevi Kittamaa
PPK3 Antafarm’s Cody, pienirex 95p., om. Anu Holopainen & Sini Lahti
PPK4 Viuhti, hermeliini 95p., om. Annika Uusitalo
PPK5 Chansonnett, hermeliini 95p., om. Arnevi Kittamaa
PPK6 Omppu, hermeliini 95p., om. Annika Uusitalo

Paras juniorinäytteilleasettaja: Anu Holopainen & Sini Lahti
Tuomarin suosikki: Täplä, om. Sara Hellström
Assistentin suosikki: Rolle, om. Alexander Uusitalo
Sihteerin suosikki: Antafarm’s Cody, om. Anu Holopainen & Sini Lahti

Baby urokset
LKV1 Midnight Leap’s Darling Höpönassu 94p., om. Eva-Stina Uusitalo

Nuoret urokset
LKV1 Lasse 94,5p., om. Johanna Vehkalahti

Avoimet urokset
LKV1 Onnimannin Wili 96p., om. Arnevi Kittamaa
LKV2 Taotaon Kardemumma 94p., om. Arnevi Kittamaa

Seniori urokset
LKV1 Antafarm’s Cody 95p., om. Anu Holopinen & Sini Lahti

Baby naaraat
LKV1 Midnight Leap’s Gauhia Gauhu 93p., om. Eva-Stina Uusitalo

Nuoret naaraat
LKV1 Viuhti 95p., om. Annika Uusitalo
LKV2 Omppu 95p. om. Annika Uusitalo

Avoimet naaraat
LKV1 Onnimannin Brita, 95,5p., om. Arnevi Kittamaa

KUMA - Tasavahvuisesti kehittynyt lupaava nuori: Midnight Leap’s Darling Höpönassu, om. Eva-Stina Uusitalo
KUMA - Turkki: Lasse, om. Johanna Vehkalahti
KUMA - Rauhallinen lempeä jätti, luonne!: Sami Salmiakki, om. Emmi Tähkäpää
KUMA - Hyvä lihaskunto!: Antafarm’s Cody, om. Anu Holopinen & Sini Lahti
KUMA - Hyvä lihaskunto!: Chansonnett, om. Arnevi Kittamaa
KUMA - Hyvä lihaskunto!: Sunny’s Dream Lover, om. Sanni Sirén
KUMA - Lupaava nuori: Fanta, om. Annika Uusitalo
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠KUMA - Lupaava nuori: Omppu, om. Annika Uusitalo