Tulokset 2019

30.11.2019 Vaasa, Grand Gala

BIS1 GG-19 Lumshedens Vera, angora 96p., om. Teemu Lindroos
BIS2 GG-19 Blaxtorps Asse, belgianjänis 95,5p., om. Janina Kujala
BIS3 GG-19 Beetroot, new zealand red 95,5p., om. Terhi Järvinen
BIS4 GG-19 Harakirin Iowa, hermeliini 95,5p., om. Heidi Karonen
BIS5 GG-19 Villaverstaan Filipa, suurihopea 95,5p., om. Saana-Maarit Rajala
BIS6 Vihervaaran Qustaa, hermeliini 95,5p., om. Anne Lähdesmäki
BIS7 GG-19 Lumshedens Milo, rex 95,5p., om. Jenni Untinen

16.11.2019 Paippinen

BIS1 Kotirannan Kronos, sininenwiener 95,5p., om. Maija Nieminen
BIS2 Winocape, hermeliini 95p., om. Susanne Råberg
BIS3 Hiekkarinteen Osq, kääpiöluppa 95p., om. Anu Könönen
BIS4 Hops-Ontop’s Chiron, hermeliini 95p., om. Suvi Komppa
BIS5 Grasshopper Alfa, suurihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS6 Bravo Peppiina, tan 95p., om. Anu Tokola
BIS7 Norbergs Marciano*, kääpiöluppa 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

26.10.2019 Äijälä

BIS1 Aquabunny’s Fury, tan 95p., om. perhe Parviainen
BIS2 Kotirannan Ares, sininenwiener 95p., om. Maija Nieminen
BIS3 Nurinkurin Vetehinen, kääpiöluppa 95p., om. Heli Surakka
BIS4 Axel, hermeliini 95p., om. Kati Lehti
BIS5 Royal’s Victoria’s Secret, pieniwiener 95p., om. Amanda Nygård
BIS6 Grasshopper Helix, suurihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS7 Hiekkarinteen Dingo, kääpiöluppa 95p., om. Anu Könönen

-------------------------------------

PPK1 Bravo Orlando, tan 96,5p., om. Mari Winqvist
PPK2 Villaverstaan Armas, angora 96p., om. Alice Siltanen
PPK3 König Edward VII, belgianjänis 96p., om. Amanda Nygård
PPK4 Royal’s Victoria’s Secret, pieniwiener 95,5p., om. Amanda Nygård
PPK5 PET CH Sunny’s Christmas Alphabet, soopeli 95,5p., om. Elina Ruha
PPK6 Royal’s Hashtag, kääpiöluppa 95,5p., om. Mari Winqvist

12.10.2019 Orimattila, LUU

Nuorten kanien Best In Show
BIS1 Emanuel, kääpiöjänis 95,5p., om. Janina Kujala
BIS2 Grasshopper Helix, suurihopea 95,5p., om. Kati Lehti
BIS3 Karolina, kääpiöjänis 95,5p., om. Janina Kujala
BIS4 Onnimannin Raisa, perle-egern 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS5 Grasshopper Alfa, suurihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS6 Royal’s Wee Willbur, hermeliini 95p., om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa
BIS7 Houdini’s Ambassador, kääpiöluppa 95p., om. Sini Tummala

Aikuisten kanien Best In Show
BIS1 Bläki, kääpiöjänis 95,5p., om. Hannele & Marjaana Hokkanen
BIS2 Skogsbackens 7228, hollantilainen 95p., om. Elina Back
BIS3 Töminän Ed, kääpiöluppa 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS4 Hops-Ontop’s Chiron, hermeliini 95p., om. Suvi Komppa
BIS5 Backegårdens Chili, suurihopea 95p., om. Eeva Fransman
BIS6 Trollskogens Artic, hermeliini fuchs 95p., om. Hannele & Marjaana Hokkanen
BIS7 Torboi, belgianjänis 95p., om. Jessica Lindström & Lydia Latvala

-------------------------------------

PPK1 Onnimannin Taika, kääpiöluppa 96p., om. Arnevi Kittamaa
PPK2 Elviira, kääpiöluppa 96p., om. Elina Ruha
PPK3 Gothic Stud Sunset Rose, belgianjänis 95,5p., om. Riikka Pääkkönen
PPK4 Jet-Cet’s Taffel, hermeliini 95,5p., om. Jaana Vainikka
PPK5 Royal’s Kiss, kääpiöluppa 95,5p., om. Matilda Peltohuikko
PPK6 Onnimannin Quutamo, hermeliini 95,5p., om. Siina Karvinen

21.09.2019 Kuopio

BIS1 Looks Like Joyride, pienirex 95,5p., om. Saila Heiskanen
BIS2 Hiekkarinteen Madeleine, kääpiöluppa 95,5p., om. Anu Könönen
BIS3 Taotaon Pumpkin, hermeliini 95,5p., om. Miia Muikku
BIS4 Hulivilin Miranda, kääpiöluppa 95,5p., om. Anita Ylönen
BIS5 Looks Like Esme, sachsengold 95,5p., om. Saila Heiskanen
BIS6 Hessu, rex 95p., om. Anu Tegelberg
BIS7 Hops-Ontop’s Avenger, hermeliini 95p., om. Suvi Komppa

-------------------------------------

PPK1 Kaapo, om. Anu Tegelberg
PPK2 König Edward VII, om. Amanda Nygård
PPK3 Metsäkummun Aamukaste, om. Laura Parviainen
PPK4 Hade’s Unik, om. Miia Muikku
PPK5 Katy Perry, om. Sanna Hofmeister
PPK6 Dreamer’s Hugo, om. Miia Muikku

07.-08.09.2019 Tampere, Lemmikkimessut

Naaraiden Best In Show
BIS 1 Lintutarhan Untuva**, kääpiöjänis 95,5p., om. Miina Särkiniemi
BIS 2 Hallon, hermeliini 95p., om. Tina Haals
BIS 3 Skogbackens 8231, hollantilainen 95p., om. Elina Back
BIS 4 Skogbackens 8788, hollantilainen 94,5p., om. Elina Back
BIS 5 Eloisan Herkku Herkkujemma, kääpiöluppa 94,5p., om. Elina Lustig
BIS 6 Claudia, belgianjätti 94,5p., om. Marissa Salonen
BIS 7 Luumu, ranskanluppa 94,5p., om. Sanna Översti

Uroksien Best In Show
BIS1 Lasse*, wiener 95p., om. Kati Lehti
BIS2 Grasshopper Helix, suurihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS3 Beetroot, new zealand red 95p., om. Terhi Järvinen
BIS4 Onnimannin Posse, perle-egern 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS5 Grasshopper Lithium, suurihopea 94,5p., om. Kati Lehti
BIS6 Stormens Feiton, pienirex 94,5p., om. Hannele & Marjaana Hokkanen
BIS7 Tranbäret’s Kitsunie Luap, pienirex 94,5p., om. Jenni Untinen

-------------------------------------

PPK naaraat
PPK1 PET CH Sunny’s Christmas Alpabet, soopeli 95p., om. Elina Ruha
PPK2 Willow’s Catharsis, kääpiöluppa 94,5p., om. Robert Granström
PPK3 Hattiwatti, kääpiöluppa 94,5p., om. Lydia Latvala
PPK4 Onnimannin Taika, kääpiöluppa 94,5p., om. Arnevi Kittamaa
PPK5 Elviira, kääpiöluppa 94p., om. Elina Ruha
PPK6 Harhakuvan Lumo, kääpiöluppa 93,5p., om. Kirsi Hellsten

PPK urokset
PPK1 Blåsippans Oblivion, risteytys 95,5p., om. Janina Klawér
PPK2 Willow’s Whirlwind, kääpiöluppa 94,5p., om. Robert Granström
PPK3 Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, leijonanharjas 94,5p., om. Janina Jokinen
PPK4 Gothic Stud Baron of the Storm, belgianjänis 94,5p., om. Riikka Pääkkönen
PPK5 Usvametsän Omega, kääpiöluppa 94p., om. Alina & Anna Heinonen
PPK6 Onnimannin Mauno, kääpiöluppa 94p., om. Arnevi Kittamaa

24.08.2019 Pyhtää

BIS1 Bravo Brick-A-Brac, tan 95,5p., om. Outi Virtanen
BIS2 Stormen’s Feiton, pienirex 95,5p., om. Hannele ja Marjaana Hokkanen
BIS3 English Boy, kääpiöjänis 95p., om. Hannele ja Marjaana Hokkanen
BIS4 Bravo Forgiven, tan 95p., om. Outi Virtanen
BIS5 Nurinkurin Vetehinen, kääpiöluppa 95p., om.Heli Surakka
BIS6 Sunny’s Dream Lover, soopeli 95p., om. Sanni Sirén
BIS7 Noe Jarl, hermeliini 95p., om. Jaana Vainikka

-------------------------------------

PPK1 Grasshopper Tibet, wiener 96p., om. Jaana Vainikka
PPK2 Blåsippans Oblivion, risteytys 96p., om. Janina Klawér
PPK3 PET CH Blåsippans Angelina, risteytys 95,5p., om. Janina Klawér
PPK4 ExRosaris Hellebore, kääpiöluppa 95,5p., om. Julia Tuomisto
PPK5 Aiming Hight, risteytys 95,5p., om. Aada Santala
PPK6 Sunny’s White Christmas, venäläinen 95,5p., om. Aada Santala

29.06.2019 Paippinen, PET-näyttely

PPK1 Goldschneider, kääpiöluppa 96,5p., om. Elli Juntunen
PPK2 Sertiboy, new zealand red 96p., om. Terhi Järvinen
PPK3 Sunny’s We Don’t Talk Anymore, soopeli 96p., om. Sanni Sirén
PPK4 Royal’s Aftershock, kääpiöluppa 96p., om. Heidi Innala
PPK5 Sunny’s Ocean Deep, soopeli 95,5p., om. Sanni Sirén
PPK6 PET CH Annabelle, kääpiöluppa 95,5p., om. Robert Granström

08.06.2019 Tortinmäki

BIS1 Sunflower’s Lady Blackstar, saksanjättischeck 95p., om. Janita Jasmavaara
BIS2 Sunny’s Something Is Going On, soopeli 95p., om. Sanni Sirén
BIS3 Onnimannin Anselmi, perle-egern 95p., om. Arnevi Kittamaa
BIS4 Sir Sean Connery, englanninscheck 95p., om. Sanni Sirén
BIS5 Sunflower’s Everything Nice, saksanjättischeck 95p., om. Janita Jasmavaara
BIS6 Sertiboy, New Zealand Red 94,5p., om. Terhi Järvinen
BIS7 Östtomta’s Spirit’s Herman, hermeliini 94,5p., om. Patrick Parviainen

13.04.2019 Lempäälä, PET-näyttely

PPK1 PET CH Harhakuvan Anthea, om. Jonna Hautakangas
PPK2 Demerara Sugar, om. Minna Martikainen
PPK3 You Never Know, om. Arnevi Kittamaa
PPK4 Elmo, om. Josefiina Joutsenlahti
PPK5 Willow’s Whirlwind, om. Robert Granström
PPK6 Sunny’s Christmas Alphabet, om. Elina Ruha

16.03.2019 Jyväskylä

BIS1 Bratwurst, pienisaksanluppa 95,5p., om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa
BIS2 Bravo Brick-A-Brac, tan 95,5p., om. Outi Virtanen
BIS3 Töminän Xalmiakkilaku, kääpiöluppa 95p., om. Marjut Nokelainen
BIS4 Herman, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS5 Royal’s Je T'adore, hermeliini 95p., om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa
BIS6 Kolartorpets Black-Jürgen, kääpiöluppa 95p., om. Anu Könönen
BIS7 Spitfire, sachsengold 95p., om. Saila Heiskanen

-------------------------------------

PPK1 Kaapo, om. Anu Tegelberg
PPK2 You Never Know, om. Arnevi Kittamaa
PPK3 Onnimannin Hippu, om. Arnevi Kittamaa
PPK4 Onnimannin Elli, om. Arnevi Kittamaa
PPK5 Alexander, om. Minni Laitinen
PPK6 Luna, om. Jasmina Halonen

30.03.2019 Orimattila

BIS1 Sir Sean Connery, englanninscheck 95p., om. Sanni Sirén
BIS2 Vallby’s Poker Face, pieniwiener 95p., om. Susanne ja Paavo Virolainen
BIS3 Bläki, kääpiöjänis 95p., om. Hannele ja Marjaana Hokkanen
BIS4 Näverhattens Cute Maker, hermeliini 95p., om. Susanne ja Paavo Virolainen
BIS5 Herman, pienihopea 95p., om. Kati Lehti
BIS6 Harakirin Eddy, hermeliini 95p., om. Heidi Karonen
BIS7 LU-19 Bratwurst, pienisaksanluppa 95p., om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

02.-03.02.2019 Kaarina, LU

BIS1 LU-19 Bravo Brassy Brat, tan 96p., om. Outi Virtanen
BIS2 LU-19 Hege, hermeliini 95,5p., om. Sandra Hagel
BIS3 LU-19 Bleiche, satiini 95,5p., om. Mikko Korhonen
BIS4 Blåsippans Tipikós, hermeliini 95,5p., om. Sandra Hagel
BIS5 LU-19 Sunflower's Everything Nice, saksanjättischeck 95p., om. Janita Jasmavaara
BIS6 LU-19 Taotaon Blinking Star, pieniwiener 95p., om. Susanne ja Paavo Virolainen
BIS7 LU-19 Bläki, kääpiöjänis 95p., om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

 19.01.2019 Äijälä

BIS1 Bravo Upcider, tan 95,5p., om. Outi Virtanen
BIS2 Hiekkarinteen Iisak, kääpiöluppa 95,5p., om. Anu Könönen
BIS3 Töminän Snickers, kääpiöluppa 95,5p., om. Marjut Nokelainen
BIS4 Hops-Ontop's Rum Shot, hermeliini 95,5p., om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa
BIS5 Töminän Tiikerikakku, kääpiöluppa 95,5p., om. Marjut Nokelainen
BIS6 Töminän Battery, kääpiöluppa 95,5p., om. Dita Hiillos
BIS7 Hiekkarinteen Dana, kääpiöluppa 95,5p., om. Anu Könönen